ВЕБЗАСТОСУНОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ЩОДО ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНОГО ПОСТАЧАЛЬНИКА
DOI:
https://doi.org/10.53920/ITS-2024-2-9Ключові слова:
метод багатокритеріальної оптимізації, прийняття рішень щодо вибору оптимального постачальника, вебзастосунок, вебсервіс, мікросервісна архітектура, вебзастосунок прийняття рішень, графічний інтерфейсАнотація
В наш час підприємницька діяльність є рушієм розвитку, зростання, інновацій та соціальних змін у суспільстві, державі. Розгляд поданих щодо замовлень (на товари, продукцію, роботи чи послуги) пропозицій часто проводяться без використання відповідних іструментів автоматизації, що обумовлює його трудомісткість та тривалість, особливо якщо пропозицій та критеріїв відбору багато. Тому не викликає сумніві актуальність проблеми створення відповідного вебзастосунку, який дозволить автоматизувати даний процес на основі визначених замовником критеріїв.
Метою роботи є аналіз та дослідження проблем і методів вибору оптимального постачальника товарів (продукції підприємств, послуг) та розробки відповідного програмного продукту – вебзастосунку прийняття рішень щодо автоматизованого вибору оптимального постачальника для виконання замовлення (закупівлі товару, продукцій, роботи чи послуги).
Вибір постачальника є одним з найважливіших етапів проведення закупівель товарів, робіт та послуг. У роботі було проаналізовано і досліджено метод багатокритеріальної оптимізації з використанням згортки Вороніна, який може бути використано для вирішення задач вибору постачальника при здійсненні закупівель.
Використання авторського вебзастосунку прийняття рішень щодо вибору оптимального постачальника для виконання замовлення по закупівлі товарів дозволяє, зокрема: надавати користувачеві можливість вибору оптимального постачальника; оптимізувати процес виконання замовлення за рахунок автоматизованого вибору постачальника серед тих, які подали пропозицію на замовлення (при створенні замовлення кожен замовник визначає критерії оптимальності, які для нього є найбільш вагомими); користувачеві не потрібно знатись на математичних аспектах багатофакторного аналізу та оптимізації через те, що це виконує сам вебзастосунок; згенерувати кілька варіантів рішень вибору постачальника, що відповідають потребам замовника згідно з критеріями оцінки постачальників. Використання розробленого вебзастосунку автоматизує процес вибору оптимального постачальника при здійсненні закупівель, що дозволить підвищити конкурентоспроможність підприємств (підприємців), зменшити витрати на закупівлі.