РОЗРОБКА ВЕБДОДАТОКУ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТНИМИ ПОСЛУГАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Автор(и)

  • Денис Миколайович ПЕТРЕНКО Державний університет інфраструктури та технологій https://orcid.org/0009-0002-4581-3761
  • Валерій Вікторович ЗАВГОРОДНІЙ https://orcid.org/0000-0002-8347-7183
  • Олександр Анатолійович КЛИМЕНКО Заклад вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» https://orcid.org/0009-0009-4142-8840
  • Денис Геннадійович БРАЖНІКОВ Заклад вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» https://orcid.org/0009-0006-2224-7583

DOI:

https://doi.org/10.53920/ITS-2024-2-4

Ключові слова:

вебдодаток, цифровізація, логістика, логістичні перевезення, ринок логістичних послуг

Анотація

На сьогодні важливим аспектом у сфері логістичних перевезень є цифровізація методів замовлення автоперевезень, доставки та відстежування вантажів, вибору оптимального маршруту перевезень. З початком повномасштабної війни на теренах України більшість бізнесів зазнали втрат у сферах перевезень через руйнування або знищення власного рухомого складу. Запровадження цифрових (інформаційних) технологій робить великий вклад до відновлення та пришвидшення розвитку логістичних перевезень, підтримує здоровий рівень конкуренції між компаніями та покращує економічний стан країни в умовах війни.

Метою статті є аналіз та дослідження проблем у сфері розробки програмного забезпечення вебдодатку (як елемент цифровізації на ринку логістичних перевезень) та використання застосунку для оптимізації бізнес-процесів логістичних перевезень в умовах війни та закритих кордонів.

Методами дослідження є комплексний підхід методологій розробки і впроваджень вебдодатків та логістичних перевезень. До таких методів відносять: аналіз експертних джерел, який передбачає вивчення наукових робіт, за темою цифровізації логістичних перевезень в кризових ситуаціях, зокрема в умовах військових конфліктів, а також проведення опитувань експертів з логістики та інформаційних технологій; порівняльний та статистичний аналіз для виявлення кращих цифрових рішень в розробці вебдодатку та перевірка ефективності впровадження цифровізації в логістичні перевезення; моделювання та експериментальні дослідження вебдодатків.

Новизною проведеного дослідження є вивчення наявних служб для замовлення логістичних перевезень вантажів та використання найбільш підходящих аспектів сайтів для розробки та впровадження власного програмного продукту для оптимізації логістичних перевезень в умовах війни та закритих кордонів. Даний вебдодаток на основі комплексного аналізу проблем та викликів видаватиме бажаний та найкоротший маршрут до точки призначення, що дозволить відновити логістичні ланцюги перевезень компаній-замовників, покращить бізнес-процеси компаній, підтримуватиме конкурентоспроможність на ринку України.

Висновком проведеного дослідження є висвітлення впливу цифровізації на ринок міжнародних перевезень в умовах війни в Україні. В роботі було проведено дослідження великої кількості наукових робіт в темах логістики автомобільного транспорту, цифровізації логістичних систем та розробки веб-додатків, що дозволило зробити фундаментальне дослідження та висвітлити особливе значення цифровізації процесів логістики в складних умовах економіки, закритих кордонів та повномасштабної війни в Україні. Основні результати дослідження демонструють, що впровадження цифрових технологій у логістичні процеси сприяє оптимізації маршрутів, підвищенню ефективності та зниженню витрат на перевезення. Веб-додаток, розроблений на основі комплексного аналізу проблем та викликів логістики під час війни, забезпечує можливість швидкого пошуку найкоротшого та найменш ризикованого маршруту, що є критичним у кризових умовах. Розглянутий веб-додаток «Швидкі перевезення за кордон» має в собі вичерпний та потрібний функціонал для покращення конкурентоспроможності логістичних компаній на ринку України, сприятиме відновленню логістичних ланцюгів перевезень та підтримуватиме економічну стабільність країни.

##submission.downloads##

Опубліковано

31-12-2024

Як цитувати

ПЕТРЕНКО, Д. М., ЗАВГОРОДНІЙ, В. В., КЛИМЕНКО, О. А., & БРАЖНІКОВ, Д. Г. (2024). РОЗРОБКА ВЕБДОДАТОКУ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТНИМИ ПОСЛУГАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ. ITSynergy, (2), 57–80. https://doi.org/10.53920/ITS-2024-2-4

Номер

Розділ

Подання