ПІДВИЩЕННЯ ДОСТОВІРНОСТІ СИНХРОІНФОРМАЦІЇ СИНЕРГЕТИЧНИХ МЕРЕЖ SMART ТЕХНОЛОГІЙ

Автор(и)

  • Валерій Вікторович КОВАЛЬ
  • Олександр Всеволодович САМКОВ
  • Олександр Леонідович ОСІНСЬКИЙ
  • Богдан Олександрович САМКОВ

DOI:

https://doi.org/10.53920/ITS-2022-2-1

Ключові слова:

SMART технологія, синергія, векторні вимірювання, синхроінформація, інтелектуальна система, багатоканальний моніторинг

Анотація

Предметом дослідження є структура інтелектуальної системи та результати експериментальних досліджень її складових частин: супутникові навігаційні системи, обладнання для передачі синхросигналів з використанням РТР-протоколу, пристрій багатоканального моніторингу синхросигналів. Мета – розроблення структури інтелектуальної системи з пристроєм багатоканального моніторингу, яка забезпечить формування з підвищеною достовірністю синхроінформації, що використовується для проведення синхронних векторних вимірів на об’єктах синергетичних мереж SMART технологій.

В статті за результатами досліджень вітчизняних і закордонних фахівців представлено обґрунтування доцільності використання ІР-мереж для передавання синхроінформації на основі РТР-протоколу. Експериментально перевірено і підтверджено використання обладнання українського виробництва для передачі по ІР-мережам синхросигналів з точністю ± 1 мкс, застосування якого створить умови диверсифікації синхроінформаційного забезпечення. Запропоновано структуру інтелектуальної комп’ютерно-інтегрованої системи, яка забезпечить формування з підвищеною достовірністю синхроінформації, що використовується для проведення синхронних векторних вимірів на об’єктах електроенергетичних мереж.

Розроблено пристрій багатоканального моніторингу синхроінформації, який в автоматичному режимі забезпечує одночасний перегляд даних вимірів контрольованих сигналів, їх запис на запам’ятовуючі пристрої та формування інформації для підтримки прийняття рішень з метою підвищення достовірності синхроінформації електроенергетичних мереж SMART технологій. Пропонується подальше проведення наукових досліджень з метою створення інтелектуальної системи, яка забезпечить формування синхросигналів з покращеними показниками якості, а також матиме можливість виконувати безперервний багатоканальний моніторинг параметрів синхроінформації у реальному часі на об’єктах різних галузей економіки країни та може використовуватись в цілях підвищення обороноздатності і безпеки держави.

##submission.downloads##

Опубліковано

30-12-2022

Як цитувати

КОВАЛЬ, В. В., САМКОВ, О. В., ОСІНСЬКИЙ, О. Л., & САМКОВ, Б. О. (2022). ПІДВИЩЕННЯ ДОСТОВІРНОСТІ СИНХРОІНФОРМАЦІЇ СИНЕРГЕТИЧНИХ МЕРЕЖ SMART ТЕХНОЛОГІЙ. ITSynergy, (2), 6–18. https://doi.org/10.53920/ITS-2022-2-1

Номер

Розділ

Подання